Panel uživatele
Zpět

Zjištění úniku chladiva autoklimatizace R134a

Přidal: Přidáno: 9. 5. 2016 14:48:07 Počet shlédnutí: 4727

09 Květen 2016

Detekce netěsností. Jako novinku v sortimentu našich služeb jsme zavedli novou metodu vyhledávání netěsností v klimatizačních systémech, takzvanou "vodíkovou zkoušku".Jedná se v současné době o nejmodernější a nejúčinnější systémový test, pro vyhledávání i velmi malých úniků chladiva.

Zjištění úniku chladiva autoklimatizace R134a

Zjištění úniku chladiva

Zjištění úniku chladiva R134a

 

Netěsnosti v autoklimatizačních systémech jsou velmi častým problémem a jednou z nejčastějších příčin nefunkčnosti celého klimatizačního systému. Existuje celá řada způsobů, jak takové netěsnosti odhalit, avšak každá z nich má své specifické meze a omezení.

Detekční barva.
Nejčastěji se používá detekční barvivo, doplněné do chladícího okruhu, které místo úniku obarví barvou viditelnou pod UV lampou. Nevýhodou této metody je, že je velmi pomalá. V případě malých úniků to může trvat i několik dní, než bude netěsnost viditelná a jsou i místa úniku, kde netěsnost nebude vidět vůbec. Nevýhodné je také to, že dochází ke ztrátám cenného chladiva.

Vodíková zkouška těsnosti klimatizačního okruhu.
Nejmodernější a nejúčinnější metodou vyhledávání i velmi malých úniků v klimatizacích je tzv. vodíková zkouška.
Při použití této metody se prázdný systém natlakuje speciálním formátovacím plynem s příměsí vodíku. Poté se pomocí speciálního detekčního přístroje projde klimatizační okruh a v místě úniku detektor začne signalizovat. Výhodou této metody je, že vodík je velmi lehký a stoupá vzhůru, tím pádem se dá velmi dobře zachytit nad místem úniku. Také vysoce citlivé detektory vodíku reagují výhradně na vodík a tak nejsou falešné poplachy a je možné detekovat i extrémně nízké koncentrace vodíku. Navíc vodík díky velmi malým molekulám, má tendenci velmi účinně se protlačit i sebemenší netěsností ven z okruhu. Naprosto samozřejmé je, že tento plyn není škodlivý pro klimatizační okruh ani pro životní prostředí.
Díky metodě vyhledávání netěsností pomocí vodíku, lze velmi účinně odhalit i velice malé netěsnosti v klimatizačních systémech, které by jinými detekčními metodami byly velmi zdlouhavé, drahé, nebo také nezjistitelné.
V naší firmě používáme všechny výše uvedené metody a jejich kombinace, pro dosažení co možná nejlepších výsledků při odhalování netěsností v klimatizačních systémech.
Cena testu těsnosti klimatizačního okruhu vodíkovou metodou 1090,-

Autobaterie Autodoplňky Autosklo Pneuservis

SENTERA s.r.o.

Provozovna:

Libušská 196
Praha 4, 142 00

Servis, autosklo: 603 576 514

Můžete i autosklo Whatsapp

GPS: N 50° 0.51425', E 14° 27.75763'

 

Novinky na e-shopu

TOPlist

Přihlášení